içinde

Kızgın Ağlıyor Sevimli Zekice Kahkaha Hayran Başarılı Hadi Be!

Türkiye'de Yetiştirilen Yem Bitkileri

Türkiye’de ekonomik değeri olduğu için yaygın olarak yetiştirilen yem bitkileri fiğ, burçak, korunga, yonga gibi bitkilerdir.

Yem Bitkileri

[su_tabs class=”my-custom-tabs”]
[su_tab title=”Fiğ”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı fiğ üretimi yaklaşık 4,3 milyon tondur.
fiğ coğrafya hocam Görsel: Fiğ bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Burçak”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı burçak üretimi yaklaşık 35.000 tondur.
burçak coğrafya hocam Görsel: Burçak bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Korunga”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı korunga üretimi yaklaşık 1,65 milyon tondur.
korunga coğrafya hocam Görsel: Korunga bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Yonga”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı yonga (yonca) üretimi yaklaşık 13,5 milyon tondur.
yonca coğrafya hocam Görsel: Yonca (yonga) bitkisi[/su_tab]
[/su_tabs]

Artı mı Eksi mi?

-1 puan
+1 Puan -1 Puan

Toplam: 1

Paylaşan Yazarımız Coğrafya Hocam

Coğrafya hayata yön verir.
http://forum.cografyahocam.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

Loading…

Yorum

0 yorum

Türkiye’de Yetiştirilen Tahıl Ürünleri

Türkiye’de Yetiştirilen Yağ Bitkileri