içinde

Kızgın Ağlıyor Hadi Be!

Türkiye'de Yetiştirilen Yem Bitkileri

Türkiye’de ekonomik değeri olduğu için yaygın olarak yetiştirilen yem bitkileri fiğ, burçak, korunga, yonga gibi bitkilerdir.

Yem Bitkileri

[su_tabs class=”my-custom-tabs”]
[su_tab title=”Fiğ”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı fiğ üretimi yaklaşık 4,3 milyon tondur.
fiğ coğrafya hocam Görsel: Fiğ bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Burçak”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı burçak üretimi yaklaşık 35.000 tondur.
burçak coğrafya hocam Görsel: Burçak bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Korunga”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı korunga üretimi yaklaşık 1,65 milyon tondur.
korunga coğrafya hocam Görsel: Korunga bitkisi[/su_tab]
[su_tab title=”Yonga”]Daha çok hayvancılıkta kullanılmak amacıyla üretilir. Ticari değeri çok yüksek değildir. Ülkemizde besi hayvancılığının yapıldığı yerlerde yetiştirilir. 2014 yılı yonga (yonca) üretimi yaklaşık 13,5 milyon tondur.
yonca coğrafya hocam Görsel: Yonca (yonga) bitkisi[/su_tab]
[/su_tabs]

Puan vermek ister misiniz?

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Bir Cevap Yazın

Türkiye’de Yetiştirilen Tahıl Ürünleri

Türkiye’de Yetiştirilen Yağ Bitkileri